Badanie kliniczne w Klinice nOvum dla Pacjentów przygotowujących się do kriotransferu zarodka

Udostępnij:

Badanie ma na celu ustalenie czy nacięcie osłonki przejrzystej zarodka w stadium blastocysty przed kriotransferem zwiększa szansę na ciążę i urodzenie dziecka.

Zapraszamy Pacjentów nOvum, którzy przygotowują się do kriotransferu zarodka w naszej Klinice do wzięcia udziału w projekcie leczniczym, oceniającym skuteczność zastosowania dwóch różnych metod nacięcia osłonki przejrzystej (manualnego i przy użyciu lasera) tzw. Assisted Hatching (AH) zarodków w stadium blastocysty po rozmrożeniu w porównaniu do kontrolnej grupy Pacjentek, u których przetransferowano blastocystę bez nacięcia osłonki przejrzystej.

Nacięcie osłonki przejrzystej (AH) jest metodą powszechnie stosowaną w laboratoriach in vitro na całym świecie. Procedura ta polega na wykonaniu nacięcia (otworu) w osłonce przejrzystej, która otacza zarodek, za pomocą mikronarzędzi lub lasera. Celem procedury jest ułatwienie zarodkowi wyklucia  się z osłonki przejrzystej i ułatwienie procesu jego implantacji w macicy. Dotychczas jednak nie ustalono jednoznacznie w jakich sytuacjach nacięcie otoczki może zwiększać skuteczność implantacji zarodka oraz czy metoda stosowana podczas otwierania otoczki ma znaczenie dla skuteczności zabiegu.

Zapraszamy do zapoznania się z kryteriami kwalifikacji do badania.

Uczestnictwo w projekcie nie wiąże się z obowiązkiem dodatkowych badań ponad te wymagane rutynowo do kriotransferu.

Głównym badaczem będzie lek. Katarzyna Kozioł. Koszt wykonania procedury AH pokryje Klinika nOvum.


To ogłoszenie i badanie zostały zatwierdzone przez komisję bioetyczną.

Zapraszamy!