Czy do transferu wystarczy endometrium 7,1, czy zabieg histeroskopii wykonany w tym cyklu mógł spowolnić wzrost endometrium?

Czy do transferu wystarczy endometrium 7,1, czy zabieg histeroskopii wykonany w tym cyklu mógł spowolnić wzrost endometrium (dodam, że do tej pory nie miałam z tym problemu) i czy sildenafi podany dopochwowo (który powoduje lekkie drażnienie) mógł spowolnić wchłanianie estradiolu z leku zawierającego go (podanie dopochwowe)?

Za graniczną wartość, przy której jest szansa na ciążę uważa się 7 mm w czasie okołoowulacyjnym, czyli w połowie cyklu. Jeśli w trakcie histeroskopii były wykonywane zabiegi na śluzówce macicy, np. biopsja do badania histopatologicznego lub usuwanie polipów itp., to zabiegi takie mogły mieć wpływ na szerokość endometrium w cyklu, w którym histeroskopia była wykonywana. Z oceną śluzówki należy wtedy poczekać do kolejnego cyklu i zrobić kolejne w okresie około owulacyjnym po miesiączce. Leki dopochwowe należy przyjmować zgodnie z zaleceniem lekarza i z nim konsultować ewentualne interakcje tym bardziej, że są to leki używane w sposób niestandardowy.

Embriolog nOvum

Powrót do forum