Czy protokół długi jest skuteczniejszy i poprawia jakość komórek jajowych?

Czy protokół długi jest skuteczniejszy i poprawia jakość komórek jajowych? Jakie są szanse na donoszenie ciąży w wieku 7 lat po dwóch pełnych nieudanych procedurach i 3 kriotransferach? Wyniki wszystkie wg lekarza dobre. Dlaczego ciąża pomimo implantacji przestaje się rozwijać w kolejnych tygodniach? W którym tyg. jest największe ryzyko poronienia?

Dostrzegalne są minimalne różnice na korzyść długiego protokołu, jeśli chodzi o szansę na uzyskanie ciąży, co jest najprawdopodobniej związane z lepszą synchronizacją przygotowaniaendometriumi rozwoju zarodka w chwili zagnieżdżenia.Szanse na uzyskanie ciąży można wstępnie oszacować na podstawie kalkulatora urodzeń zamieszczonego na naszej stronie internetowej: http://www.novum.com.pl/pl/o-novum/aktualnosci/news/jaka-szansa-na-urodzenie-dziecka-po-ivf-kalkulator-online/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=c0c034a46c42596db4daaf941b57dbaa

Większość poronień tzw. klinicznych, tzn. takich kiedy zarodek i czynność serca było widać w USG, jest spowodowana nieprawidłowym rozwojem zarodka, często wskutek błędu genetycznego.Taki błąd najczęściej powstaje spontanicznie, może być związany na przykład z wiekiem kobiety i wyczerpującą sięrezerwąjajnikową, ale często bywa spontaniczny bez uchwytnej przyczyny. Medycyna nie jest w stanie zapobiec bardzo wczesnym poronieniom, w ten sposób natura nie dopuszcza do rozwoju uszkodzonych ciąż. Ryzyko poronienia zmniejsza się wraz z wiekiem ciąży, im ciąża młodsza tym jest większe.

Embriolog nOvum

Powrót do forum