Wyniki leczenia pacjentów w 1. roku trwania programu MZ!

Udostępnij:

Poniżej przedstawiamy wyniki leczenia Pacjentów w programie Ministerstwa Zdrowia w nOvum! Dane dotyczą zabiegów wykonanych w pierwszym roku realizacji programu od 1.07.2013 r. do 31.06.2014 r. W tym okresie przeprowadziliśmy 551 procedur z pobraniem komórek jajowych, 525 procedur w których uzyskaliśmy zarodki z czego w 403 procedurach część zarodków została zamrożona do późniejszego wykorzystania. Łącznie […]

Poniżej przedstawiamy wyniki leczenia Pacjentów w programie Ministerstwa Zdrowia w nOvum! Dane dotyczą zabiegów wykonanych w pierwszym roku realizacji programu od 1.07.2013 r. do 31.06.2014 r.

W tym okresie przeprowadziliśmy 551 procedur z pobraniem komórek jajowych, 525 procedur w których uzyskaliśmy zarodki z czego w 403 procedurach część zarodków została zamrożona do późniejszego wykorzystania. Łącznie przeprowadziliśmy 696 transferów świeżych i kriokonserwowanych zarodków.  Skuteczność przedstawiona w procentach wygląda następująco:

  • W 95% cykli, w których pobrano komórki jajowe udało się uzyskać zarodki.
  • W 77% cykli z utworzonymi zarodkami udało nam się uzyskać i zamrozić blastocysty do  późniejszego wykorzystania.
  • Odsetek ciąż po świeżych transferach wynosi 43%  (ciąże kliniczne widoczne w USG) na  transfer.
  • Odsetek ciąż po kriotransferach wynosi 33%  (ciąże kliniczne widoczne w USG) na transfer  rozmrożonych zarodków.
  • W grupie, w której powstały zarodki, w wyniku świeżych transferów i kriotransferów skumulowany odsetek ciąż klinicznych wynosi 53%!
Część Pacjentek leczonych w tym okresie ma jeszcze zmrożone zarodki i oczekuje na kriotransfery. Należy się więc spodziewać, że wraz z kolejnymi kriotransferami skumulowany wskaźnik uzyskania ciąż będzie rósł. Dane potwierdzają wysoką skuteczność leczenia metodą in vitro w nOvum, w tym doświadczenie i efektywność w kriokonserwacji zarodków. W nOvum kriokonserwację zarodków przyjmujemy za integralny i bardzo ważnym etap in vitro.  Możliwość wykorzystania zamrożonych zarodków w znaczący sposób zwiększa szansę Pacjentki na ciążę (pierwszą lub kolejną) przy jednorazowej stymulacji i punkcji jajników.
W omawianym okresie 61 Par zmieniło realizatora programu: zrezygnowało z leczenia w dotychczasowym ośrodku i wybrało kontynuowanie leczenia w nOvum. Z ankiety przeprowadzonej w tej grupie Pacjentów najczęściej podkreślano następujące powody rezygnacji z poprzedniej Kliniki:
  • Brak zaufania, co do efektów leczenia w kolejnych procedurach.
  • Niską ocenę kompetencji laboratorium IVF.
  • Brak efektów dotychczasowego leczenia.
O wyborze nOvum najczęściej decydowały:
  • Zaufanie do zespołu lekarzy i zespołu laboratorium IVF nOvum.
  • Statystyki skuteczności leczenia metodą in vitro w nOvum.
  • Oczekiwane lepsze efekty leczenia niż w poprzednim ośrodku.
Będziemy nadal robić wszystko aby pomóc jak największej liczbie Pacjentów zarówno tym leczącym się w programie MZ jak i tym, którym do programu MZ nie udało się zakwalifikować.